20 Ekim 2020
  • İstanbul16°C
  • Ankara10°C
  • İzmir15°C
  • Antalya22°C

ANADOLU SAĞLIK SEN: BU DÜZENLEME HÜSRAN VE HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI!

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm illere gönderilen genelgedeki hususlar tüm sağlık çalışanları için hüsrandır. Kabul edilmesi mümkün değil, açıklamasında bulundu.

Anadolu Sağlık Sen: Bu düzenleme hüsran ve hayal kırıklığı yarattı!

24 Eylül 2020 Perşembe 23:16

Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelik yayınlandı.

Pandemi süresince özverili bir şekilde çalışan, salgınla mücadele de ön safta yer alan sağlık çalışanlarının beklediği ya da umduğu gibi bir karar çıkmaması, Genelge ile yapılan yeni düzenlemenin yine hüsrana ve hayal kırıklığına neden olmasına yol açtı. Sağlık çalışanlarının yoğun ve yıpratıcı geçen bu süreçte moral ve motivasyonlarının en üst seviyede olması gerekirken severek icra ettikleri bu kutsal meslekten soğutmanın doğru olmadığına vurgu yapan Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, illere gönderilen genelgedeki hususlar tüm sağlık çalışanları için hüsrandır. Kabul edilmesi mümkün değil, açıklamasında bulundu.

Genel Başkan Necip Taşkın, herkesi memnun edecek bir düzenlemeden yana olduklarını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık çalışanları umutla bu düzenlemeyi bekliyordu. İçinden geçtiğimiz sürecin ne kadar zor ve yıpratıcı olduğunu kimse tahmin edemez. Sağlık Bakanlığının bunu dikkate alarak adil ve tüm sağlık çalışanlarını sevindirecek bir düzenleme yapması bekleniyordu ama maalesef beklendiği gibi olmadı ve tüm sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonu bir kez daha bozuldu.

Genelge maddelerini incelediğimiz zaman haksızlığa neden olan, çalışanların moralini bozan maddeler görüyoruz. Haksızlığa ve adaletsizliğe neden olan bu karara karşı çıkıyoruz ve kabul etmiyoruz. Zira bu kararda çalışanlar arasında ayrımcılığa neden olan maddeler var. Bunun yerine doğrudan maaşlara yansıtılacak bir ödeme şeklinin daha adil olacağını düşünüyoruz.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri bu düzenlemeyi yeniden gözden geçirmeli ve daha adil, daha eşitlikçi ve tüm çalışanları memnun edecek bir düzenleme yapmalıdır.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.