01 Ekim 2020
  • İstanbul21°C
  • Ankara22°C
  • İzmir25°C
  • Antalya25°C

PKK'LILARIN KATLETTİĞİ YASİN BÖRÜ VE ARKADAŞLARI UNUTULMADI

Diyarbakır'da, Kurban Bayramı'nın 4'üncü gününde yoksul ailelere kurban eti paketlerini dağıtırken PKK/HDP'liler tarafından 6-7 Ekim 2014 saldırılarında şehid edilen Yasin Börü ve arkadaşlarını unutmadı.

PKK'lıların katlettiği Yasin Börü ve arkadaşları unutulmadı

03 Ağustos 2020 Pazartesi 18:44

Binlerce sosyal medya kullanıcısı “Ne Yasin Börü’yü ne de ona kıyan hainleri unutmayacağız.” dedi.

HÜR EKİP Sosyal Medya Platformu’nun açtığı “#YasinBörü”  “hashtag tagı” çalışması çok kısa sürede Türkiye ve dünya gündemine oturdu. Binlerce sosyal medya kullanıcısı şehitleri rahmetle yad ederken PKK ve destekçilerine lanet yağdırdı.

HÜDA PAR Genel Başkan Danışmanı Dr. Halef Yılmaz, “Bu dünyada yakayı kurtarsalar da ne katiller, ne böyle vahşi katiller yetiştiren hain zihniyet, ne bu olay da ihmali ya da kastı olan görevliler #YasinBörü ve gençlerin kanının lanetinden kurtulamayacaklar. Rabbim dahli olan ve bilerek sessiz kalanlara bırakmasın. #YasinBörü konusunda büyük bir ikiyüzlülük yaşandı. Ses kayıtlarına rağmen hiç bir görevli hakkında soruşturma açılmadı. Mülki amirler ihmallerine rağmen adeta ödüllendirilerek 4 yıl boyunca görev yerlerinde kalıp terfi ettirildiler. Hükümet yetkilileri olayların üstüne gitmedi. Devlet ve pkk arasındaki kirli ilişkilerde nasıl ahlaksız bir pazarlık yapıldı ki #YasinBörü ve arkadaşları vahşilere adeta yem yapıldı. Daha korkuncu mülki amir aklımızla alay eden açıklamalarına hükümet yetkilileri hesap sormak yerine sadece siyasi bir argüman olarak kullandı.” diye yazdı.

AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı, Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz, “#YasinBörü 16 yaşındaydı. Muhtaçlara kurban eti dağıtırken kendisi Rabbine kurban oldu...Ne #YasinBörü ‘yü, ne de ona kıyan hainleri unutmayacağız.”

Gazeteci Yusuf Kaplan ise “Bir #YasinBörü ölür Bin Yasin Börü dirilir... Yasin'i ve masum arkadaşlarını bir Kurban Bayramı gününde şehid ettiler. Düşünemediler ki, şehitler ölmez, diridir ve uyuyanlara taze ruh üfler... Rahmetle anıyoruz. Unutmayacağız.” dedi. (İLKHA)

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.