08 Aralık 2023
  • İstanbul8°C
  • Ankara9°C
  • İzmir12°C
  • Antalya13°C

GÜNDÜZ: SÜRESİZ NAFAKA ERKEK İÇİN HAKSIZLIK VE ADALETSİZLİKTİR

Süresiz nafaka uygulaması ile ilgili açıklama yapan Yeni Dünya Partisi Lideri Eman Gündüz, "Süresiz nafaka erkek için haksızlık ve adaletsizliktir. Süresiz nafaka uygulaması kaldırılmalıdır." dedi.

Gündüz: Süresiz nafaka erkek için haksızlık ve adaletsizliktir

25 Eylül 2023 Pazartesi 16:50

Yeni Dünya Partisi Lideri Eman Gündüz, süresiz nafaka ile ilgili açıklama yaptı.

Gündüz açıklamasında, "Süresiz nafaka erkek için haksızlık ve adaletsizliktir. Süresiz nafaka uygulaması kaldırılmalı. Kadının beyanı esastır cinsiyetci ve erkeği ötekileştirici feminist bir uygulama. 6284 kanunu değiştirilmeli. Artık mağdur olan kadın değil erkektir." dedi. 

Devamla Gündüz, şöyle konuştu: "Süresiz nafaka uygulaması erkek için büyük haksızlık ve adaletsizliktir. Bir günlük evlilik birkaç haftalık veya birkaç aylık evlilik için ömür boyu nafaka ödemek büyük adaletsizliktir ve erkeğin emeğinin ve hayatının sömürülmesidir. Kadının beyanı esastır cinsiyetci ve feminist bir yaklaşım olmakla beraber adalete engeldir ve tüm erkekleri yalancı ve öteki durumuna koyan bir nefret söylemidir bu bir akıl tutulması ürünüdür bunun derhal düzeltmesi lazım. 6284 sayılı kanun aile yapımız için de tehlikelidir onun da derhal düzeltilmesi lazım."

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.