14 Temmuz 2024
  • İstanbul33°C
  • Ankara33°C
  • İzmir36°C
  • Antalya33°C

HAMAS'TAN İSLAM ALEMİNE "KATLİAMLARA KARŞI SESİNİZİ YÜKSELTİN" ÇAĞRISI

HAMAS Siyasi Bürosu Üyesi İzzet El-Rişk, siyonist işgalci rejimin gerçekleştirdiği katliam ve soykırıma karşı meydanlarda öfke yürüyüşleri ve oturma eylemleri yapma çağrısında bulundu.

HAMAS'tan İslam alemine "Katliamlara karşı sesinizi yükseltin" çağrısı

10 Temmuz 2024 Çarşamba 09:48

İşgalciler, Han Yunus'un doğusundaki Abasan El Kebira kasabasındaki El Avda Okulu'nu bombalayarak korkunç bir katliam gerçekleştirdi.

Katliama karşı İslam alemine çağrıda bulunan El-Rişk, hiçbir şey savunmasız sivilleri, kadınları ve çocukları bombalama suçunu haklı gösteremeyeceğini söyledi.

El-Rişk, "Arap ve İslam halklarını ve dünyanın özgür insanlarını, katliamları kınamak ve soykırım savaşını durdurmak için sokaklara, meydanlara öfke yürüyüşleri ve oturma eylemleri yapmaya çağırıyoruz. İşgalin, yerinden edilmiş insanların barındığı Han Yunus'un doğusundaki Abasan El Kebira kasabasındaki El Avda Okulu'nu bombalaması, kasıtlı olarak gerçekleştirilen bir soykırım ve etnik temizlik suçudur. İşgalin sivilleri ve sivil yaşamın her yönünü hedef alması zaferin başlangıcı değil, yenilginin işaretidir. Hiçbir şey savunmasız sivilleri, kadınları ve çocukları bombalama suçunu haklı gösteremez. İşgal ordusu ahlaktan yoksun, kana ve intikama susamış bir katiller çetesidir. Dokuz ayı aşkın bir sürenin ardından işgal hala bocalıyor ve hiçbir zafer elde edemedi ve başaramayacak." ifadesini kullandı. (İLKHA)

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.