20 Haziran 2024
  • İstanbul22°C
  • Ankara22°C
  • İzmir26°C
  • Antalya26°C

İRAN: ABD GAZZE'DE ATEŞKES KONUSUNDA CİDDİ DEĞİL

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, Nuseyrat Kampı’na düzenlenen saldırılarda ABD ve İngiltere'nin parmağı olduğuna dair raporların varlığına işaret ederek, "ABD'nin ateşkes sağlama konusunda ciddi olduğuna dair hiçbir kanıt yok." dedi.

İran: ABD Gazze'de ateşkes konusunda ciddi değil

10 Haziran 2024 Pazartesi 17:55

Kenani, düzenlediği basın toplantısında, işgalci Siyonist rejimin Nuseyrat kampına yönelik katliamını kınadı.

"Pek çok raporda ABD ve İngiltere'nin askeri ve istihbarat güçlerinin de bu saldırıda parmağı olduğu öne sürüldü." İfadesini kullanın Kenani, ABD'nin ateşkes konusunda samimi olmadığını vurguladı.

Kenani,  “Siyonist rejimin Gazze Şeridi'nde 8 aydır işlediği savaş suçları, başından beri ABD'nin tam desteğiyle işlenmektedir. ABD'nin ateşkes sağlama konusunda ciddi olduğuna dair hiçbir kanıt yok. ABD yönetiminin zerre kadar dürüstlüğü varsa bu rejime askeri teçhizat göndermekten kaçınması gerekiyor." dedi.

Siyonist rejim kabinesindeki istifaların, bu rejimin iç çöküşünü ve hedeflerinin hiçbirine ulaşamadığını ve stratejik yenilgilerini gösterdiğine dikkat çeken Kenani, "Siyonist rejimin kabinesindeki birkaç katilin devredilmesi elbette Filistin'deki durumu değiştirmeyecektir. Dolayısıyla uluslararası toplum, Gazze'deki savaşı durdurmak için üzerine düşeni yerine getirmelidir." değerlendirmesinde bulundu. (İLKHA)

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.