08 Aralık 2023
  • İstanbul8°C
  • Ankara9°C
  • İzmir12°C
  • Antalya14°C

NİSANUR DERGİSİ "İTİBAR OPERASYONU" BAŞLIĞIYLA ÇIKTI

​​​​​​​142'nci kez okurlarıyla buluşan kültür, yaşam ve aile dergisi Nisanur, 2023 Eylül ayı sayısında "İtibar Operasyonu" başlığını dosya konusu olarak işledi.

Nisanur Dergisi "İtibar Operasyonu" başlığıyla çıktı

01 Eylül 2023 Cuma 14:30

Müşterek hayat, Müslümanlık beyaz örtü gibidir leke kabul etmez, sorgulama ahlakı, algılarımızla oynanıyor, dilin itibarına operasyon, sosyal medyada algı, sinema sektörünün algıları değiştirmesi, yerde ve gökte övülenler ve ne kadar farkındayız? Gibi konuların işlendiği derginin başyazısında şu ifadelere yer verildi;

"Anlık değil, yıllar içinde dürüstlük ve sadakatle inşa edilen en değerli özellik, itibardır demek yanlış olmasa gerek. Buna mukabil bir anlık yanlış davranışla da yerle bir olan özelliğimiz yine itibardır. Bir hazine misali, sahibini toplumda saygı ve hürmet ile değerli kılan itibar; kazanılması zor, korunması önemli, kaybedilmesi kolay olan bir değerdir. Asrımızın Müslüman hanımları olarak İslam ile kazandığımız ve cahiliyeden beri olduğumuz itibarımızı bu zamanda korumak gibi bir görev ve sorumluluğumuz vardır. Para, güç ve yalancı hülyalarla kazanılmayan veya korunamayan itibar; iman, ihlas ve takva ile korunmaya muhtaçtır. Bu nedenle Müslüman bir hanım olarak siyasi, kültürel, ekonomik ve sosyal alanda kazanılacak en büyük itibar, İslam ile hayatımıza yöne veren inancımız ve onun gösterdiği yol olduğu unutulmamalıdır. Gayrısı yalancı hülyalardan ve pişmanlıklardan kurulu tuzaklardır. Bu vesileyle Eylül ayı dosya konumuzu "İtibar Operasyonu" olarak belirleyiverdik. (İLKHA)

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.