29 Mayıs 2024
  • İstanbul21°C
  • Ankara19°C
  • İzmir22°C
  • Antalya22°C

SİYONİST REJİM FİLİSTİNLİLERİ TOPLU MEZARLARA GÖMÜYOR: NASIR HASTANESİ KOMPLEKSİNDE 200 CESEDE ULAŞILDI

Siyonist işgal rejimi, Gazze'de uyguladığı katliam ve soykırımı gizlemek amacıyla katlettiği Filistinlileri topu mezarlara gömüyor. Nasır Hastanesi kompleksinde şu ana kadar 200 cesede ulaşıldığı belirtildi.

Siyonist rejim Filistinlileri toplu mezarlara gömüyor: Nasır Hastanesi kompleksinde 200 cesede ulaşıldı

21 Nisan 2024 Pazar 14:51

Siyonist işgal rejimi sözde ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinden çekilmesinin ardından Nasır Hastanesi kompleksinde, bulunan bir toplu mezardan 200 cesedin çıkarıldığı belirtildi.

Kurtarma ve sağlık ekipleri, bu sabah işgal ordusu tarafından Nasır Tıp Kompleksi'ndeki toplu mezara gömülen 200 şehidin cenazesinin çıkarıldığını, katliamın, siyonistlerin yaklaşık iki ay önce hastaneyi işgal ettikleri sırada gerçekleştirildiğini belirtti.

Siyonistlerin Han Yunus'u işgal etmesi ve ardından kentte yaşanan katliamlar sonrasında yaklaşık 500 kişinin kaybolduğu tahmin edilirken işgalcilerin şehrin çeşitli bölgelerinden çekilmesinin ardından toplam 2 bine yakın kişiden haber alınamadığı aktarıldı.

Bulunan cesetlerin, işgalcilerin hastaneye yaptığı baskın sırasında şehid ettikleri ve hastane kompleksi içindeki toplu mezara defnedilen çeşitli grup ve yaştaki kişilere ait olduğuna dikkat çekildi.

Şu ana kadar Gazze Şeridi'ndeki toplu mezarlardan çıkarılan şehidlerin çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşuyor.

Siyonist işgalciler, Filistinli sivilleri kasıtlı olarak sahada infaz ediyor veya onları buldozerlerle ezerek şehid ediyor ve ardından hastane bahçelerine veya başka yerlere gömüyor. (İLKHA)

Siyonist rejim Filistinlileri toplu mezarlara gömüyor: Nasır Hastanesi kompleksinde 200 cesede ulaşıldıhttps://t.co/8Qy5lcSOzz pic.twitter.com/f6a2fMbJFU

— İLKHA (@ilkeHaberAjansi) April 21, 2024
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.