10 Aralık 2023
  • İstanbul11°C
  • Ankara6°C
  • İzmir12°C
  • Antalya16°C

TEKNOFEST'E YENİ BİR YARIŞMA EKLENDİ

TEKNOFEST'te bu yıl ilk kez düzenlenen “Deneyap Kart Robolig Yarışması" ile yarışmacılar festival alanında proje üreterek yarışacak.

TEKNOFEST'e yeni bir yarışma eklendi

13 Temmuz 2023 Perşembe 11:24

TEKNOFEST kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Deneyap Kart Yarışması, Robolig formatında düzenlenecektir.

TEKNOFEST'ten yapılan açıklamada, bu yarışma ile yerli ve milli olarak hayata geçirilen Deneyap Kart’ın proje portföyünü genişletmek ve proje üretkenliği yüksek teknoloji tutkunlarıyla buluşturmanın amaçlandığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu sayede 'Teknoloji Geliştiren Bir Türkiye' hedefiyle çıktığımız bu yolda Milli Teknoloji Hamlesine katkı sunmak hedeflenmektedir.

Bu amaç doğrultusunda ilkokul-ortaokul, lise, üniversite ve üzeri seviyelerine yönelik Deneyap Kart Robolig Yarışması düzenlenecektir.

Yarışmaya, Türkiye'de öğrenim gören tüm ilkokul-ortaokul, lise,  üniversite ve üzeri öğrencileri (Lisans, Ön lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Açık Öğretim dahil) katılabilir."

Şartnamede verilen bilgiler haricinde, yarışma hakkında sormak istediğiniz diğer sorular için Deneyap Kart Robolig Yarışması linkinden ilgili mail grubuna üye olmanız gerekmektedir. Soracağınız sorular ve bu sorulara verilecek olan cevaplar, mail grubunun diğer üyelerinin de görebileceği şekilde açık olacaktır. Son başvuru tarihi: 10 ağustos 2023. Başvuru linki: 'https://www.t3kys.com/en/accounts/login/?next=/tr/teknofest/program/list/3802" (İLKHA)

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.