23 Nisan 2024
  • İstanbul21°C
  • Ankara25°C
  • İzmir27°C
  • Antalya23°C

ŞEYTANİ OYUN RİYAD'DA SAHNELENDİ!

ARİFAN

30 Aralık 2023 Cumartesi 11:26

Suudi Arabistan’da oynanması planlanan Süper Kupa maçının basit bir organizasyon hatası sonucu olduğunu düşünüyorsanız olayın öncesini, gecesini ve sonrasına çok daha dikkatli bir şekilde bakmanızı tavsiye ederim.
Bu olay göründüğünün aksine  çok daha derinlere dayanmaktadır.
Ortadoğu İslam Coğrafyasının hangi noktasında hangi olay olursa olsun arkasında Amerika’yı ve dünyada ulaştıkları güç sebebiyle istedikleri şekilde at koşturan siyonist terör örgütünü göz ardı ederek yapacağınız değerlendirme yanlış bir değerlendirme olur.
Türkiye’nin dünya üzerindeki sınırlı gücü malum. Gerek açıklamaları gerekse de girişimleri her oyunlarını bozmaya yetmiyorsa da dünyadaki gidişâtını kısmen de olsa sekteye uğratması nedeniyle Türkiye onları rahatsız ediyor.
Hakan Fidan’ın kabinede yer almasıyla son zamanlarda Türkiye ile İslam Ülkeleri arasında ciddi bir yakınlaşma göze çarpıyor.
İsrail’in Gazze katliamına dur demek için ilk defa Türkiye, Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn Dışişleri Bakanları Amerika’da bir araya gelerek söz birliği yapmış, birlikte hareket etme kararı almışlardır. Birinci Dünya Savaşından bu yana belki de bu bir ilktir. Daha düne kadar neredeyse tüm ilişkilerin kesilmesi an meselesi iken bugün birlikte hareket ediyor olmaları elbette işlerine gelmeyecek bir takım şeytani oyunları ellerindeki piyonlarla sahneye koymaları gerekecekti.
İşte o oyun dün akşam Riyad’da sahnelendi.
Piyonlar hemen devreye girdiler. Yenileri bugünden tezi yok sahnede yerlerini almak için birbirleriyle yarışacaklar. Sanatçı maskeli Gezi zekalılar  İstiklal Ceddesinde kolkola girip Mustafa Kemal’in askerleriyiz naralarıyla yürüyüşe geçerlerse hiç şaşırmayın. 
Beşiktaş Çarşı Örgütüyle spora siyasetin karıştırılmasına bir katkı da buradan verilecek ve zaten kirli olan Türk Spor Camiası biraz daha kirletilmiş olacak, böylece İslam ülkeleri arasındaki yakınlaşma belki de buradan bir yara alacaktır. Bütün hedef de bu.
Spor Camiasının ne denli kirli olduğunu, perde gerisinde ne denli kirli işlerle uğraştığını “Fatih Terim Fonu”nda gördük.
Kirli olmasaydı gençlerimiz spor müsabakalarında bu denli geri kalırlar mıydı?
Bu ülkenin çok işi var çok.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.